Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


“Mbreti Pispilluq”

Posto temë të re   Përgjigju temës

Shko poshtë

“Mbreti Pispilluq”

Mesazh nga miri_love prej Fri Jul 18, 2014 1:41 pm

Pertej shtate deteve,na ishte nje here nje njeri i varfer qe na kishte tre femije. Nje dite,mbreti nxorri lajmetarin e tij dhe dha nje urdher qe thoshte: “Madheria e tij do t’ia jape te bijen atij djaloshi qe do t’i tregoje dicka qe s’mund ta besoje.”
Djali i madh i fshatarit te varfer,qe e quanin Piter,degjoi lajmerimin qe kishte nxjerre mbreti dhe vendosi qe te provonte nje h[size=14]ere fatin e tij.
Sapo arriti para pallatit i tha sherbetorit se donte te fliste pak me mbretin. Mbreti e kuptoi se per cfare kishte ardhur djali por nuk i tha asnje fjale. Vetem dha urdher qe ta fusnin brenda. Para tij kishin dale aq shume princer sa vetem Zoti e dinte. Kishin shkuar aq shume sa yje ka qielli dhe sa fije bari ka ne lendine,dhe secili prej tyre donte te martohej me te bijen e mbretit! Por asnjeri prej tyre nuk kishte qene i zoti t’i tregonte,te cilen mbreti mos ta besonte.
Piteri arriti te mbreti dhe e pershendeti duke i thene:
Zoti iu dhente jete te gjate,Madheri!
Edhe ty bir, - ia kthen mbreti. – Cfare te shtyu qe erdhe deri ketu?
Dua te martohem,Madheri! – pergjigjet Piteri.
Mire bir. Dhe cfare do besh per gruan tende? – e pyet mbreti.
Do ta coj ne ndonje vend. Im ate ka nje shtepi dhe nje livadh te vogel,edhe tre qe.

Te besoj,djalosh, - i tha mbreti.
Pasi Piteri beri pak muhabet
avatar
miri_love

Numri i postimeve : 63
Join date : 29/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi