Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Gjërat të cilat duhet t’i dalloni në Dashuri....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Gjërat të cilat duhet t’i dalloni në Dashuri....

Mesazh nga miri_love prej Thu May 29, 2014 7:40 pm

Dashuria sipërfaqësore dhe e pjekur

S’ka dyshim që të rënët në dashuri është sipërfaqësore, sepse është e bazuar në momentin, në tërheqjen momentale dhe në kënaqësi. Nga ana tjetër, dashuria është ndjenjë e pjekur. E kuptoni qartë çfarë është mirë, e çfarë është keq dhe në fund kjo do t’ju bëjë të lumtur.

Obsesioni dhe përkushtimi

Nëse arrihet obses...ioni, paraqiten hidhërimi dhe xhelozia. Dashuria është ndjenjë krejtësisht e kundërt. Personi do të jetë i durueshëm dhe i gatshëm që të pranojë çfarëdo sfide. Personi, i cili dashuron do të përpiqet që t’i zgjidhë problemet momentale dhe nuk do të shmanget. Në dashuri gjithmonë ekziston ndjenja e përkatësisë dhe e besnikërisë.

Siguria dhe pasiguria

Në dashuri ekziston siguri e madhe. Ndodh kështu, sepse duket sikur personi i cili ju dashuron nuk do t’ju braktisë. Në dashuri të prishur, gjithmonë ekziston pasiguria që partneri mund t’ju braktisë apo t’ju tradhtojë.
avatar
miri_love

Numri i postimeve : 63
Join date : 29/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi