Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Supë me Perime

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Supë me Perime

Mesazh nga lea377 prej Wed Jan 22, 2014 7:08 pm


Përbërësit:
- 75 gr miell
- 75 gr miell gjysme integral
- 1 veze
- 1 tufëz rozmarine
- 200 gr fasule
- 2 degëza selino
- 300 gr tul kungulli
- 1 patate
- 2 degëza selino
- 1 karote
- 1 qepe
- 4 luge djathë i grire
- vaj ulliri
- kripe, piper
Përgatitja:
Përzieni dy llojet e miellit dhe ne qendër hidhni vezën, bashkoni 2-3 luge ujë, 1 luge vaj dhe rozmarinën e grire holle. Punoni me dore përbërjen deri sa te behet homogjene, me pas lëreni ne qetësi për një ore. Ndërkohe zieni mire fasulet. Pastroni perimet dhe pritini ne copa te vogla. Hidhni ne një ene dhe mbulojini me 2 L ujë dhe ziejini, shtoni fasulet dhe lëreni ne zjarre ne te vogël për një ore deri sa te gjitha perimet te jene zier. Hapni brumin qe përgatitet dhe priteni ne rombe me pas shtojini ne supe dhe lëreni për 5 minuta. Kriposni supën dhe aromatizojeni me piper ndajeni ne pjata dhe hidhini pak vaj ulliri dhe shtoni djathin e grire, shërbejeni te ngrohte.

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi