Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dritëro Agolli - Mos Ma Kujto

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Dritëro Agolli - Mos Ma Kujto

Mesazh nga lea377 prej Tue Jan 07, 2014 1:56 pm

E shkuara ka caste dhe ore te hidhura, mos ma kujto 
per shembull, me pe me duar te lidhura, mos ma kujto! 

Per shembull me pe ne rruge te pire, mos ma kujto, 
Te pire e te humbur, te share e te grire, mos ma kujto! 

Per shembull me rrahen dy-tre vagabonde, mos ma kujto, 
Tek shihja nje grerez tek rrinte mbi gonxhe, mos ma kujto! 

Per shembull pesova diku nje disfate, mos ma kujto, 
Dhe gjumi s'me zinte me dite e me nate, mos ma kujto! 

Per shembull me pe duke ecur e qare, mos ma kujto, 
Mbeshtetur pas murit me zemer te vrare, mos ma kujto! 

Per shembull me pe duke ngrene e genjyer, mos ma kujto, 
Te prishur, te shturur, te rene e te thyer, mos ma kujto! 

Per shembull ne shtrat s'u bera per burre, mos ma kujto, 
I turpshem i drodha si qengj nen lekure, mos ma kujto! 

E shkuara ka ore dhe caste te hidhura, mos ma kujto, 
Ka drojtje dhe heshtje kur lipsen te thirrura, mos ma kujto!

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dritëro Agolli - Mos Ma Kujto

Mesazh nga miri_love prej Thu May 29, 2014 7:33 pm

Kur ikja larg ,drejt teje vija
Kur vija afër ,ikja larg
Për dreq më trembte largësia
Dhe afërsia bëhej çark.

As e kuptoja si të desha
Një mjegull pus ,një çmenduri
Si një poet që shkruan vjersha
Dhe ndez një shkrepse , i bën hi
...
Dhe ndoshta kjo ish dashuria
E çakërdisur kuturu…
Për dreq më trembte largësia
Dhe afërsia gjithashtu...

|Dritero Agolli|
avatar
miri_love

Numri i postimeve : 63
Join date : 29/05/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi