Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dritëro Agolli - Pulëbardha

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Dritëro Agolli - Pulëbardha

Mesazh nga lea377 prej Tue Jan 07, 2014 1:55 pm

Pulbardhen ne reren e lagur e gjetem, 
E kishte thyer kemben nen gjurin e brishte. 
E kishin lene shoqet ne bregun e detit vetem. 
E kishin lene e askush nuk e priste. 

Pulbardhen ne dhomen tone e shpume 
E u mesua me ne si njeriu i shtepise. 
Vec nga dritarja shikonte detin me shkume 
Dhe valen qe ngrihej mes shiut dhe stuhise 

Jetoi pulbardha shume ne dhome 
Po humnbi papritur nje dite, 
Nje dite kur deti hidhej mbi reren e njome 
Nje dite kur vinin stuhite.. 

Dhe shkuam ne det ta kerkonim, 
Kur vala me valen si deshet kokat kishin perpjekur 
Dhe era dhe rete renkonin 
Dhe e gjetem pulbardhen te vdekur... 

E pame! 
Kishte hapur krahet e bardhe ne reren e njome 
E pame! 
Ndofta nuk donte te vdiste ne dhome...

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi