Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dhimbja e veshit dhe përdorimi i antibiotikëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Dhimbja e veshit dhe përdorimi i antibiotikëve

Mesazh nga lea377 prej Sun Jan 05, 2014 5:13 pm

Nëse fëmija juaj ka dhimbje të veshit, trajtimi me pika qetësuese të dhimbjes mund të funksionojë po aq shpejt sa edhe antibiotikët.
Specialistët amerikanë të veshit, hundës dhe fytit (otorinolaringologë) thonë se te shumica e infeksioneve të veshit antibiotikët nuk janë të nevojshëm. Madje, një studimi i tyre ka treguar se pikat e veshit kanë bërë më shumë efekt se antibiotikët oralë.
Por, sipas tyre, kjo nuk do të thotë se ata mund ta shërojnë infeksionin. Pikat e veshit shpesh maskojnë vetëm simptomat dhe e bëjnë fëmijën e të ndjehet më mirë, derisa infeksioni largohet vetë.
Rreth 80 për qind të të gjitha infeksioneve të veshit largohen vetvetiu, pa ndonjë ilaç, edhe pse pikat qetësuese të dhimbjes mund të ndihmojnë në lehtësimin e simptomave.

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi