Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Top posting users this month


ARSYE PËR TË DASHUR TY

Shko poshtë

ARSYE PËR TË DASHUR TY

Mesazh nga lea377 prej Mon Dec 30, 2013 8:33 pm

Mund të gjej për ty mijëra pretekste,
Për të të falur më shumë dashuri.
Dhe përsëri të mërmëris me vete,
Që s’gjeta shkak, të pagjetur nga njeri.

Mund të të doja për dihatjen tënde,
A yjet që derdhë, mbytur në klithma.
Për shikimin, njomur me dritë hëne,
Po s’më pëlqen! Janë thënë të gjitha!

Mund të të doja se veç ti çdo natë,
Më shpije atje ku ribëhet bota.
Të të thosha se xhind kthehesh në shtrat,
Prapë s’më pëlqen! Janë trille të kota!

Po dhe për këto mure, mund të të dua,
Ku imazhi i nënës tretet si heshtja.
Ti i lyen me të bardhë veç për mua,
Që të të dua për gjëra më të thjeshta.

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi