Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Top posting users this month


Nëse Botën do Bëja nga e Para

Shko poshtë

Nëse Botën do Bëja nga e Para

Mesazh nga lea377 prej Mon Dec 30, 2013 8:31 pm

Nëse botën do bëja nga e para,
Natyrisht do kisha shumë vërejtje.
Gjërat e bukura s’i lija të rralla,
Po ty, prapë do të bëja të vetme.

Le të shanin me mllef e fjalë koti,
Se unë rashë në gabimin e vjetër.
Ndoshta koprrac ishte dhe vet Zoti,...

Që si ty, nuk krijoi asnjë tjetër.

E kur të zbrisja pranë teje në shtrat,
Larg fronit të Zotit, jo më perëndi.
Do ta kuptoje pse të lash fillikat,
Pse nuk e doja një të dytë, si ti.

Nëse botën nga e para krijoja,
Më duhet ca punë se kam vërejtje.
Sikur më pas, të vinin qindra Troja,
Qindra herë, do të bëja të vetme!

lea377

Numri i postimeve : 20
Join date : 30/12/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi