Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


SA MADHËSHTORE QË ËSHTË ZEMRA E NJË NËNE!!

Shko poshtë

SA MADHËSHTORE QË ËSHTË ZEMRA E NJË NËNE!!

Mesazh nga <alma> prej Wed Oct 16, 2013 6:17 pm

Djali merr vendim të prerë që ta largon Nënën e vet plakë nga jeta e tij! E hipi mbi shpinën e tij dhe u nis drejt një kodre të madhe! Rrugës për në kodër, kalonte nëpër male me shumë pemë dhe rrugica të egra. Nëna, e cila ishte mbi shpinën e të birit, rrugës i këpuste degët e pemëve dhe fletët e tyre, dhe ato i hidhte në tokë! Pasi që arrin në maje të kodrës, i biri e le nënën të vetme, pa ushqim dhe pije, me qëllim që sa më shpejt të vdes!

E merr rrugën për tu kthyer në shtëpi, mirëpo ndalet i hutuar! E kuptoi se rrugën e kishte humbur dhe nuk dinë si të kthehet! Në ato momente, nëna e thërret me gjithë butësi dhe mëshirë duke i thënë: “O biri im, nga frika për ty që mos ta humbsh rrugën kur të kthehesh, rrugës i hidhja në tokë degët dhe fletët e pemëve, që kur të kthehesh të shkosh sipas gjurmëve të tyre, dhe të mbërrish mirë e shëndoshë deri në shtëpi! Shko o biri im!!”....

Djali kur e pa këtë qëndrim të Nënës së vet, e vërejti gabimin e tij, dhe sytë iu mbushën lot. E mori Nënën, dhe përsëri e hipi mbi shpinë, dhe e dërgoi në shtëpi, mirëpo këtë herë duke e nderuar dhe respektuar.

Për çudi!!
Ai mendonte në vdekjen e saj,kurse ajo në sigurinë e tij!!

Sa madhështore që është Zemra e Nënës!!

O Zot, ruaji Nënat e tona dhe prindërit tanë!Amin 4231

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: SA MADHËSHTORE QË ËSHTË ZEMRA E NJË NËNE!!

Mesazh nga Ac_Milano prej Wed Mar 25, 2015 5:43 pm

nena esht e shenjte
avatar
Ac_Milano

Numri i postimeve : 10
Join date : 25/03/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi