Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


A doje Shpirtin tim ta mbaje....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

A doje Shpirtin tim ta mbaje....

Mesazh nga <alma> prej Tue Jul 23, 2013 8:11 pm

E doje shpirtin tim ta mbaje si peshqesh
A si gjerdan me perla fshehur në xhep...
Unë përkulem dhe të them dy fjalë në vesh:
"Të jap një mijë shpirtra, po t'i kem!...".

Ti qesh dhe thua:" Ah, ç' genjeshtar,
Për mua s'të këputet as një qime!...
Dhe unë te them te njejten, si me pare:
"Për ty, e dashur, jap dhe jetën time!..."

... Poeti fsheh diçka të ëmbël në zë,
Dhe thotë gjithçka që pranë tij të rrish.
Veç fjalëve ai, mbase, nuk ka asgjë,
Por jetën e jep per ty, ta dish!

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi