Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ty ti Fala te gjitha....

Shko poshtë

Ty ti Fala te gjitha....

Mesazh nga <alma> prej Sun Jul 14, 2013 8:15 pm

Nuk krahasohej askush me ty. Besome
askush. Askush s'me degjonte si e beje
ti, askush s'luante me mua sic e beje ti ne oret
e para te mengjesit, askush s'ma hiqte
merzine sic e beje ti, askush s'me shihte ne sy
... dhe te mund te shihja friken e te me
humburit sic shihja te ty, askush s'me bente te
buzeqeshja sic e beje ti, askush se ben dot
ende, askush s'do mund kurre ta bej. S'me
shikonte askush si ti, s'afrohej askush si ti, si
kisha hapur zemren askujt si ti. S'lejoja askend
ta bente, s'doja askend ta bente. Askush
s'qeshte me budalleqet e mia kaq
feminore, askush sme quante ''engjelli ime''
askush s'me thoshte ''do ia dalesh, jam krenar
per ty'' sic e beje ti. Madje as prinderit e mi. Ti
ishe forca, ishe shkembi kur perplasesha dhe
qendroja me ore te tera per tu qetesuar nga
bota. Ti ishe lumturi, lumturi nga ato te
rrallat, ishe kaq shume.. Ne ishim larg, me kilometra
larg. Kurse tani ndjeja ty qe tashme
s'me shihje me ne sy, ty qe tani me
shmangie, qe s'kishe me kohe as vemendje
per mua. Ti s'me pyesje me si isha dhe te
flisnim me ore te tera. Une e kuptova, une e
dija.. Sa here po
ndryshoje ti. Pa kerkime faljesh, ti kurre s'me
shihje duke qare, une isha e forte per ty. Ti
s'doje kurre te me kishte dikush tjeter, ti
betoheshe se tradhtia ishte e peshtire. A eshte
vertet i dashur? Une mendoj se je ti i
peshtire, je ti mbeturina e dashurise, je ti
erresira qe me zhyt dhe do te me marri me
vete. Pyes veten nese e di sa me lendon. Nese
kur jemi bashke me sheh dhe mendon 'dreqin
ajo se meriton'. E megjithate une s'kam per ta
kuptuar kurre. Tanime s'ka me rendesi
ajo, tani me s'kemi me rendesi as ti, as une, as
ne. Ti s'ishe dashuri me dhe une ndihesha e
thyer, e thyer sepse askush me pare s'me
kishte nenvleresuar mua kaq shume sa ti, ne
fakt askush s'me nenvleresonte pervec vetes
sime budallaqe. Me ty ndihesha e huaj
tashme, dashuria s'duhet te funksionoje
keshtu. Ti s'ishe me dashuri, ishe nje
shperdorim i tmerrshem i saj. Ti s'ishe me aty
per mua, askush s'ishte me, as une per
veten. Me gjete te humbur dhe te pasigurt, me
rindertove serish, me bere te forte. Ti me bere
serish vetvetja. Pastaj serish me c'montove, ja
keshtu, pjese pjese, ashtu sic me rilinde dhe
me dhe jete. E trishtueshme apo jo? Me thane
qe dashuria lendon, dashuri pret damare
lumturie, qe dashuria s'ishte per femra kaq te
brishta sa une. Pastaj ate mengjes
ndjeva se kisha prane fundin. I thashe vetes
mjaft dhe dola jashte duke qare. Isha krejt e
vetme ne shtepi. Nderkohe nisi te bjere shi. Ndjeva
urrejtje per ty. Mu duken nje perjetesi
gjithcka kishim kaluar.. Ishte
vertet fundi. Une s'mund ta lejoja te me
kontrolloje keshtu, ti kishe bere shume, kaq
shume lendime ne kaq pak kohe saqe po me
ngaterroheshin edhe heret qe doja ti
numeroja. . . Ty te kisha
falur teper gjera, ty te kisha hapur zemren me
shume sec duhej, ti s'kujdeseshe me per
mua, as flisje me me mua. Ti me kishe
ndryshuar shume, une s'mund te lejoja te
humbja veten... Lamtumire.

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi