Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Jeta esht si nje Udhetim me tren...

Shko poshtë

Jeta esht si nje Udhetim me tren...

Mesazh nga <alma> prej Fri Jul 12, 2013 8:53 pm

Jeta është si një udhëtim me tren: Shpesh hipet e zbritet, ndodhin aksidente ... ne disa ndalesa ndodhin surpriza te këndshme ne
ne disa te tjera disa te pakendshme.Kur lindim dhe hipim ne tren takojme njerëz ne cilët besojme qe na shoqerojne pergjate gjithë udhetimit: Prinderit Tane...Por fatkeqësisht e vërteta është komplet ndryshe:Ata zbresin ne një stacion dhe na lënë... pa dashurinë dhe afeksionin e tyre, pa shoqërinë e tyre ....Edhe pse shumë te tjerë hipin ne këtë tren dhe bëhen shumë te rëndësishëm për ne: Janë motrat vellezerit, miqte tanë dhe gjithë persona shumë te dashur për ne ...
Disa nga këta qe hipin e konsiderojnë këtë udhëtim si një shetitje
Disa te tjerë gjejne nga ky udhëtim vetëm trishtim
Ka nga ata qe hipin ne këtë tren me dëshirën e madhe për te ndihmuar ata qe kanë nevojë
Dikush le një shije te hidhur kur zbret
Dikush hipen dhe zbret aq shpejt saqë vështirë te vëmë re prezencen e tij
Dikush na bën te habitemi kur zbret dhe na le të bëjmë këtë udhetim vetëm
Ka nga ata qe do dëshironim te udhetonim por qe vendi pranë tyre është i zënë
Por nuk duhet te shqetesohemi kështu është udhëtimi .. plot me sfida, endrra, fantazi, shpresa ... por pa kthim mbrapa ..
Kërkojmë te bëjmë këtë udhëtim ne mënyrën me te mirë te mundshme.
Kërkojmë të shkojmë mirë me te gjithë ata qe bëjnë pjesë ne këtë udhëtim dhe kërkojmë me te miren nga ta ..
Kujtojmë qe ne këtë udhëtim ka nga ata qe do kenë nevojë për ne
sikunder edhe ne për ata, qoftë edhe për një fjale te mirë .. udhëtimi është i gjatë
Misteri i gjithë këtij udhëtimi është se asnjëherë nuk e dimë se kur do zbresim përfundimisht dhe gjithashtu se kur personat qe na shoqerojne do duhet ta bëjnë, sikunder edhe personi qe do kemi pranë nuk dimë se kur do ti duhet te zbresi
Unë mendoj se do me vi shumë keq kur te vi momenti qe do më duhet te zbres nga treni ... jam e bindur
Ndarja me miqte qe kam takuar gjatë këtij udhëtimi do jetë e dhimbshme
Ndarja me njerzit me te dashur do jetë shumë e trishte ..
Por shpresoj qe herët a vonë te gjithë do zbresim ne stacionin qendror me një valixhe qe para se te niseshim nuk e kishim
Dhe ajo qe me bën te ndihem mirë është fakti qe kam kontribuar sadopak për te mbushur bagazhin e secilit
Ju .. miqte e mi mundohemi te bëjmë te pamunduren qe te jetë një udhëtim qe tia vlej ... Të mundohemi qe kur te na duhet te zbresim të kemi lënë një vend bosh qe do të kujtohet gjithmonë me nostalgji dhe me kujtime te bukura për ata qe do duhet te vazhdojnë udhetimin pas nesh
TE GJITHE ATYRE QE BEJNE PJESE NE TRENIN TIM I UROJ UDHETIM TE MBARE!!

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi