Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:53 pm

“Askush përveç Allahut, as në qiej, as në tokë nuk e di të fshehtën
227985
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:53 pm

..Dhe të gjithë pendohemi tek Allahu, o besimtarë, ndoshta do të shpëtoni.
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:53 pm

Kurani oksigjen i qdo muslimani.


Zgjohem me Bismilah duke then fjalen All-llah
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:54 pm

Es-selamun Alejkum vëllezer :)

Allahu (xh.sh) na pranoft namazin e sabahut in shaa Allah .

(Amin)
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:54 pm

O robët e Allahut (xh.sh) unë ju përshendes me përshendetjen e banorve të xhen'netit :

Es-selamun Alejkum - Natën e mir, rishkruhemi neser prap in shaa Allah .
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:56 pm

O Allah bëje Muhamed sal-lallahu alejhi ve selem ndermjetsues në Diten e Gjykimit për mua, prindët e mi, familjen time dhe gjith besimtaret Ya Rabi .
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:57 pm

Dijetarët thonë: "Gruaja e mirë është xhenet dhe kënaqësi, kurse gruaja e keqe xhehenem dhe mërzi"

(Marrur nga : Hoxhë Lulzim Susuri)


Thotë Pejgamberi sal-lallahu alejhi ve selem:

"Kush e lexon suren Kehf ditën e xhuma, i bëhet dritë atij ndërmjet dy xhumave." (Transmetojnë Hakimi 2/399 dhe Bejhekiu 3/249).

Verejtje !!!- Koha e leximit eshte deri ne namazin e akshamit, leximi duhet te behet ne gjuhen e Kur'anit mirepo ata qe nuk dine te lexojne ende eshte mire ta lexojne ne gjuhen shqipe dhe pastaj ta mesojne leximin e Kur'anit.

A e ke lexuar ti sod ?
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:57 pm

O Zoti im, më largo mua nga mëkatet e mia, ashtu sic e ke larguar lindjen nga perëndimi.
O Zoti im, më pastro mua prej mëkateve të mia , ashtu si pastrohet rroba e bardhë nga njollat.
O Zoti im, më pastro mua prej mëkateve të mia me ujë, borë dhe akull ?
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:57 pm

O Zot, na bëj të gëzojmë dëgjimin, shikimin dhe forcën tonë, derisa të jemi gjallë dhe bëje këtë të trashëgueshme prej nesh tek pasardhësit tanë.
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:57 pm

O Zot! Asgjë nuk mund të jetë e lehtë. përveq asaj që Ti e bën të lehtë! Nëse do, Ti e lehtëson pikëllimin.


O Zot! Ngrije lartë Islamin dhe muslimanët e poshtëroi mohuesit dhe idhujtarët.
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:58 pm

O Zoti im, më largoi prindërit e mi nga mëkatet e tyre, ashtu sic e ke larguar lindjen nga perëndimi.
O Zoti im, pastro prindërit e mi prej mëkateve të tyre, ashtu si pastrohet rroba e bardhë nga njollat.
O Zoti im, pastro prindërit e mi prej mëkateve të tyre me ujë, borë dhe akull.

(Amin)
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 3:58 pm

A e dini se?

Kur ju thuani '' La ilaha il-Allah '', buzët nuk lëvizin fare.

Kjo është gjithashtu një tjetër mrekulli e Allahut, i cili një mrekulli të tillë krijoi sepse njerëzit gjatë vdekjes japin frymën e fundit të tyre dhe nuk kanë fuqi qoftë në këmbë, duar, apo edhe buzë.
Kështu që për t'ia lehtësuar robërve të tij shqiptimin e fjalës '' La ilaha il-Allah '', Allahu mundësoi që gjatë shqiptimit të kësaj fjale të mos përdoret asnjë fuqi, qoftë edhe bashkimi buzëve, prekja dhëmbëve, lëvizja nofullave apo ndonjë gjymtyrë tjetër.

Allahu na e mundësoft që fjala jonë e fundit të jetë :

" La ilaha il-Allah "

Amin
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 4:00 pm

• O Zoti im!

O Ti që krijove pa baba Isanë
Ti që ruajte Merjmen nga ata që e fyen dhe e shanë
Ti që bërë Sulejmanin t'iu flet atyre që farëra hanë
Ti që e mbrojte Musanë nga ai që "jam zot" ka thënë
Ti që deshe Muhammedin si asnjë krijesë më parë
ma largo brengën mua dhe të gjithë atyre që të thërrasin: O Zot!
Amin..... 9527
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 4:01 pm

Ka thënë Pejgamberi salAllahu alejhi ue selem:

"Pesë namazet [ditore], xhumaja deri në xhuma, Ramazani deri në Ramazan, i shlyejnë mëkatet e vogla nëse shmangen nga ato të mëdha."
avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 4:02 pm

avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Apr 13, 2013 4:03 pm

avatar
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dija kimetin Nenes sa esht gjall...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi