Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ndjenjat...

Shko poshtë

Ndjenjat...

Mesazh nga Dardania prej Fri Jun 22, 2012 8:27 pm

NDJENJAT
Ndjenj/ë~a~t : Gjendje e brendshme e njeriut që shkatohet nga ndikimet e botës së jashtme, të cilat sjellin kënaqësi ose pakënaqësi ; Ndjenjë e fortë, e zjarrtë, e këndshme, e hidhur, e gëzimit e dashurisë, urrejtjes, e hidhërimit, zemrimit, frikës, trishtimit... kënaqësie, krenarie e pushtoi, i ngjalli një ndjenjë e pushtoi, mbyti një ndjenjë. Vetëdija ; me ndjeja, pa ndjenja... Ana e brendshme emocionale e njeriut, zakonisht e dalluar nga arsyeja dhe të menduarit ; flet, luan reciton me ndjenja E preku në ndjenja. dashuri: qëndrim i përzemërt e i afërt kundrejt dikujt : Ndjenjë e thellë... iu zgjua ndjenja...

Ndjenjat e ndrydhura shfaqen gjithnjë mos në një vend, në një tjetër – qoftë në formën e një depresioni që nuk e kupton përse të vjen apo në formën e simptomave trupore.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi