Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Receta Gatimi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Receta Gatimi

Mesazh nga Dardania prej Wed May 25, 2011 2:36 am

Speca te mbushur me Oriz

Përbërsit:
-12 speca,
-300 g oriz,
-120 g patate,
-1qepë,
-2 dcl yndyrë,
-5 g kripë dhe 5 g vegetë.
Përgatitja: Orizi i pastruar qitet të zihet. Në ndëkohë, patatet e pastruara dhe të grira në rende dhe qepët fërgohen. Pas pak kohe qitet edhe orizi i zier dhe i kulluar dhe mëlmesat tjera. Me këtë përzierjë mbushen specat dhe futen në furrë të nxehtë për tu pjekur. Para se të servohen priten përgjysmë
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Dardania prej Wed May 25, 2011 2:41 am

Musake me spinaq dhe oriz

Përbërsit:
-300 g mish i bluar,
-500 g spinaq,
-150 g oriz,
- 3 lugë margarin, pak majdanoz, kripë, specall, piper,
-2 qepë,
-2 vezë.
Përgatitja: Spinaqi pastrohet dhe grihet imët. Në një enë vihet margarini i shrirë dhe në të qitet spinaqi për tu fërguar pak. Ndaras duhet të fërgohet mirë qepa, të cilës i shtohet mishi, kripa, specalli, piperi dhe orizi. Përzihet spinaqi me mish dhe vendoset në tepsi të lyer me yndyrë dhe i qitet pak ujë. Mbi i qiten vezët dhe pak majdanoz. Pastaj piqet në furrë
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:47 am

HITHENIK

Perberesit:
1 e kg fletë hithrash,
-1 filxhan ( i kafes së bardhë),
-miell misri dhe miell gruri,
-1 qese bakin,
-3 veze,
-100 g yndyrë,,
- 200 g djathë ose mazë.
Përgatitja: Fletët e hithrave përvëlohen me ujë të valë, kullohen dhe prehen. Hithrave të përgatitur në këtë mënyrë i shtohen përbërësit ë tjerë, përzihen mirë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë. Hitheniku i përgatitur në këtë mënyrë piqet afro gjysmë ore. Pasi të piqet sipër mund t’i qitet kos


Edituar për herë të fundit nga SAJO në Wed May 25, 2011 7:53 am, edituar 2 herë gjithsej
avatar
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 42

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:48 am

PETULLA ME KOS

Përbërsit:
-600 g kos,
-450 g miell i bardhë,
-1 lugë kafeje sodë bikarboni, vaj sa nevojitet.

Përgatitja: Hidhet mielli nën një tas, bëhet një gropë në mes dhe qitet kosi. Pasi të jenë përzier mirë së bashku hidhet edhe soda. Kur vaji i vendosur në një enë të thellë djeget, hidhet lugë lugë brumi duke u kujdesur që petullat të skuqen mirë nga të dyja anët. Posa të hiqen nga zjarri përmillen më sheqer pluhur dhe servohen.
avatar
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 42

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:49 am

PATATE ME KOS

Përbërsit:
-1 kg patate,
- 1 dl vaj,
-proshutë,- hudhër, kripë, piper, kos.

Përgatitja:

Patatet qërohen dhe qiten në ujë të njelmët që të zihen. Pastaj lihen të ftohen dhe priten në rrathë. I qitet hudhra, kripa, piperi, vaji dhe në fund përzihen me kos. Serohen me mish
avatar
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 42

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sajo prej Wed May 25, 2011 7:51 am

PATATE TE MBUSHURA

Përbërsit:
-8 patate
-mishin e bluar
-1 qepë
-1 veze, pak piper, kripë dhe përshutë.

8 patate qërohen dhe zihen, por jo krejtësisht. Priten patatet në gjysmë dhe u nxirret mesi i cili ndrydhet. Mishin e bluar e fërgojmë me një qepë, të cilit pastaj i shtohet mesi i patateve, pak piper, kripë dhe përshutë. Gjithë këtë e përziejmë mirë dhe ia shtojmë një ve. Me këtë material mbushen patatet dhe radhiten në tepsi. Patateve i shtohen mbi 3 dl kos, pastaj futen në furrë dhe piqen për 20 minuta.
avatar
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 42

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Receta Gatimi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi