Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Nje leter per ty, Ne fund cfare mbeti..?

Shko poshtë

Nje leter per ty, Ne fund cfare mbeti..?

Mesazh nga kanitaa prej Sun Jun 17, 2012 10:58 pm

"I dashur J.
Ne fund cfare mbeti? Vetem kujtimi idiot i dy te rinjve qe diten te luanin mire rolet e tyre.Mbani mend fjalen Loje.
Nje djale qe ishte i dashuruar; qe shperndante ndjenje dhe sinqeritet me menyren e tij te benit ; qe thoshte me ore te tera 'Te kam shume xhan e din?' duke te pare ne sy; qe preokupohej; qe e merrte malli te degjonte zerin tend, qe te rrinte afer edhe ne momente te keqinj, te jipte force dhe ...dashuri". Dhe nje vajze qe nuk thoshte te dua; qe nuk pranonte se e kishte marre malli; qe mezorr arrinte te shkruante fjalen "te kam xhan." qe rralle here formonte e para numrin e telefonit; qe vonohej ne takime, qe fliste gjithmone me buzeqeshje, edhe pavend, ne momente te gabuar! Vetem se, nese do te shpenzoje pak sekonda te egzistences tende per te pare fundin e tyre, do te kuptoje se ai djali ishte donzhuan-i i zakonshem, ndersa ajo vajza.... e donte.
Por pastaj?
Sa i afte eshte zhgenjimi per te shnderruar njeriun dhe koha per te kthyer ndjenjat ne hi?
Ne fund, zemra sikur humb fuqine e saj dhe bie nga froni, sepse nuk mund te udheheqe rrugen e jetes ky organ i dobet...... qe turbullohet nga dy sy te bukur,nga nje buze e embel, nga dy duar rreth krahave tuja, nga nje ze te lezetshem dhe nje perqafim.
Nje organ i dobet, te turbollohet shpejt, ama jo me kedo. Tani, ajo, kur e kujton ate ndjenje, qe duket e turbullt dhe e larget, e ndjen si gjithcka pervecse dashuri.
Tani e shikon si mjegull, si nje hije qe dikur kishte trup dhe fytyre.
Tani i shkakton nje buzeqeshje sepse ishte nje gabim nga ato gabimet qe te ishte mundesia do u perserisnin shpesh, nga ato gabimet plot mendime, te pashpjegueshem dhe te paparashikueshem, cdo her, si here e pare.
Ajo i shkakton nje buzeqeshje te embel dhe rrezatuese sepse kuptoj qe ishte nje gabim i embel, i guximshem, i dhimbshem, nga ata qe ne fund te fusin gjithmone nje mesim ne xhep. Ajo kuptoj edhe veten tani, kuptoj vleren e atij djali, vleren e fjaleve qe ai tha, vleren e fjaleve qe ajo nuk tha, por qe ndjente......dhe buzeqeshja dhe forca saj qendron akoma me e forte se mepare, dhe deshira per te qene e lumtur, ende, pa ate djal, pa lojra, apo humbje kohe, por thjesht duke qene vetvetja, me dike qe e adhuron po ashtu sic eshte, pa nevoj per ta kuptuar, por duke e dashuruar. Shpresoj te lexoni fjalet e kesaj letre, dhe te shikoni sadopak veten ne kto fjal.
Keshilla ime eshte kjo, mos gaboni kurre me dike qe sdo gabonte me ju, gjeja me e bukur eshte te duash dike qe do bente te njejtat gjera qe do benit ju per ate, te njejtat gabime, lojra, ska rendesi si i quani, kur ben dicka me dike qe don, quhet dashuri dhe koha qe deshiron te kalosh me ate person, vlen me shume se cdo fjal.
Dhe mos keni kurre frike te thoni te verteten, te thoni "te dua" sepse nje dite ajo ndjenje do zhduket dhe sdo keni kurre me mundesine e dyte.
Dhe dicka tjeter, te duash eshte dicka qe duhet te besh me zemer, jo me koke, dhe njeher qe mesohesh te perdoresh vec njerin , humb tjetrin, keshtu qe beni zgjedhjen e duhur per ju gjithmone, jo zgjedhje per tjeret. kanitaa
avatar
kanitaa

Numri i postimeve : 9
Join date : 17/06/2012
Age : 27
Location : SHKUP

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi