Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara

Mesazh nga Dardania prej Tue May 22, 2012 10:28 am

TIRANE - Një histori dashurie u ndërpre nga aksidenti i tmerrshëm në Himarë. Armand Halilaga, i fejuari i Besjana Xhenetit e cila ndodhet në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën, ka humbur jetën ndërsa shoqëronte të fejuarën për në ekskursionin me klasën. Mësohet se ai bën pjesë në listën e 11 viktimave të para të këtij aksidenti të cilët deri në orën 21.00 të mbrëmjes ndodheshin në spitalin e Himarës për ti përcjellë më pas në morgun e qytetit të Vlorës ku mjekët ligjorë bënë ekspertizat përkatëse.
Fqinjët
Të dy të rinjtë janë banorë të qytetit të Kavajës dhe historia e tyre e dashurisë ishte konkluduar në fejesë, edhe pse Armandi e Besjana ishin pak a shumë në të njëjtën moshë, fare të rinj. Edhe shtëpitë e tyre ishin pak blloqe larg njëri-tjetrit. Besjana ishte në vitin e fundit të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan dhe jetonte në konviktin e shkollës, ndërsa Armandi punonte në qytetin e tij. Në udhëtimin e tmerrit, që shënoi edhe vdekjen e të riut Armand Halilaga, ai kishte vendosur të shoqëronte të fejuarën e tij e cila ishte me shoqet e grupit, për të kaluar kështu edhe disa ditë së bashku pranë detit të jugut, në qytetin bregdetar të Sarandës.

Shtëpia
Sipas korrespondentit të Gazetës Shqiptare në Kavajë, në familjen Halilaga, janë të shumtë njerëzit që rrinë pranë familjarëve, të cilët mesa duket e kanë marrë lajmin e kobshëm për humbjen e djalit të tyre, ndërsa familjarë të afërm janë nisur drejt Vlorës për identifikimin e trupit. E ndërkaq familja e vajzës është po aq në ankth për jetën e vajzës së tyre, Besjanës e cila është nën mbikëqyrje mjekësore në spitalin e Qytetit të Vlorës, por edhe për humbjen e dhëndrit të tyre. Lajmin që në autobusin e vajzave ndodhej edhe një djalë tjetër veç shoferit e bëri me dije drejtori i spitalit të Himarës, ku u vendosën 11 viktimat e para të aksidentit mes të cilëve ishte shoferi i autobusit dhe Armandi. Dhimbja ka pushtuar një pjesë të madhe të familjeve shqiptare, ndërsa i ka trishtuar të gjithë, në këtë aksident ku viktimat ishin fare të rinj në moshë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi