Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko

Display results as :

Rechercher Advanced Search

December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month

Sulmi i shqiponjës (foto)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Sulmi i shqiponjës (foto)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jan 02, 2012 4:34 am

Përpjekjet e dëshpëruara të një kaprolli të vogël, për t’i shpëtuar kthetrave të shqiponjës, gjatë një sulmi të saj fokusoj aparati i një fotografi 30-vjeçar në Sllovaki.
Bukurinë e “egërsisë” së natyrës, mundi të ‘kap’ fotografi Milan Krasula në Slloveni, gjatë periudhës vjetore të gjahut të lejuar me ligj. Në gjuetinë e organizuar nga gjahtar profesionist, veç qenve, këtë herë merrnin pjesë dhe shqiponja!
Fotografi 30-vjeçar, priti për 4-ditë rresht duke qenë në gatishmëri që të mund të fotografojë shqiponjën gjatë momentin të sulmit të saj.
Në fotografi (majtas) shohim kaprollin e vogël, duke u përpjekur t’i shpëtoj kthetrave të fuqishëm të shqiponjës, gjë që sipas “Daily Mail”, mundni t’ja arrij pak sekonda më vonë, kur shqiponja përplasi kaprollin në një rrjetë teli, e cila e detyroj atë ta lëshoj.
“Gjeta një vend dje një pozicion strategjik, vend të cilin e konsiderova si më të përshtatshmin për një fotografi speciale dhe prisja. Kur e lanë shqiponjën të lirë, kaprolli ishte shumë pranë dhe fillova ta vëzhgojë skenën me kujdes”, deklaroi fotografi dhe shtoi: “Isha shumë me fat, pasi u bëra dëshmitar i një ngjarjeje shumë të veçantë. Më e bukura ishte se kisha dhe aparatin fotografik me vete dhe kjo më lumturoi më shumë. Ndodhi shumë shpjet. Kur për një moment ndala të shohë se çfarë kisha fotografuar, si shqiponja dhe kaprolli ishin zhdukur”.
Fotografi 30-vjeçar deklaroi i lumtur për kaprollin i cili i shpëtoj kthetrave të shqiponjës dhe shtoi se kaprolli mundohej të kapërcente rrjetën e telit, por më kotë, nga frika e madhe dhe tronditja që kishte pësuar ai e kaloi rrjetën nga poshtë.

Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi