Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Foo Fighters aftësi 'tronditëse' (VIDEO)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Foo Fighters aftësi 'tronditëse' (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Sat Dec 17, 2011 1:38 amShkencëtarët në Zelandën e Re e kanë krahasuar tronditjen e regjistruar gjatë hedhjeve në koncertin e Foo Fighters me një lëkundje të shkaktuar nga vullkani.
Gjeologët kanë monitoruar tronditjet e shkaktuar nga të pranishmit dhe kanë bërë me dije se ajo ka dhënë një sinjal të ulët - të ngjashëm me një tërmet të lehtë.

“Toka po shkundej tre herë në sekondë në një ritëm të vazhdueshëm”, është shprehur një gjeolog.

Sidoqoftë lëkundjet janë regjistruar vetëm nga dy stacione të cilat ndodheshin jo më shumë se 2 km larg nga koncerti. Në koncertin e tyre kishte rreth 50 000 persona të pranishëm.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi