Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Rekordi Guinness, 638 tentativa për të vrarë Fidel Kastron

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Rekordi Guinness, 638 tentativa për të vrarë Fidel Kastron

Mesazh nga Dardania prej Sat Dec 17, 2011 12:56 am

Ish-lideri i Kubës, Fidel Kastro ka hyrë në librin e rekordeve Guinness si njeriu me numrin më të madh të tentativave për ta vrarë. Ish-presidenti 85-vjeçar ka qenë në shënjestër të "armikut" 638 herë në një hark kohor prej 47 viteve. Lajmin e ka dhënë faqja zyrtare Cubadebate.

“Lideri historik i revolucionit kuban, Fidel Kastro, është personi që është tentuar më shpesh të eliminohet, sipas librit të rekordeve Guinness dhe arkivave të CIA-s”, shkruan Cubadebate.

E famshme është edhe thënia e vetë Kastros se atë nuk mund ta vrasë askush ndaj ka një numër kaq të lartë tentativash të dështuara.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi