Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Top posting users this month


Gruaja më e vogël në botë, vetëm 62.8 cm (VIDEO)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Gruaja më e vogël në botë, vetëm 62.8 cm (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Sat Dec 17, 2011 12:44 am

Jyoti Amge mbush sot 18-vjeç. Bashkë me këtë gëzim, ajo sot feston edhe një arritje tjetër pasi është gruaja më e shkurtër në botë. Ajo është vetëm 62.8 cm e gjatë, 7 cm më e shkurtër se mbajtësja e mëparshme e këtij titulli, amerikania Bridgette Jordan.

Amge është nga India dhe sot ajo ka marrë certifikatën e cila vërteton se është gruaja më e shkurt në Librin e Rekordeve Guinness.

Ajo është në këtë gjendje pasi është prekur nga sëmundja e quajtur achondroplasia dhe ajo nuk pritet që të zgjatet më.

Gruaja që e vogël që ka njohur bota është Pauline Musters (1876 – 1895) nga Hollanda e cila ishte e gjatë vetëm 61 cm.

“Është e jashtëzakonshme të feston 18-vjetorin me një rekord të ri botëror, është si një dhuratë shtesë për ditëlindje”, thotë ajo.

Jyoti ëndërron të bëhet aktore e famshme e Bollywood-it.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gruaja më e vogël në botë, vetëm 62.8 cm (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Sat Dec 17, 2011 12:45 am


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi