Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar

Top posting users this month


Çka tregon ënjtja e nyejve?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Çka tregon ënjtja e nyejve?

Mesazh nga Dardania prej Fri Dec 09, 2011 12:12 pm

Ënjtja e nyjave është shenjë se keni probleme me eliminimin e lëngjeve nga organizmi, barnat kontraceptive, antidepresivët dhe qarkullimin e keq.
Që të lehtësoni ënjtjen e nyjave, duhet ta gjeni shkaktarin e tyre. Ënjtja e nyjave është shenjë e parë se keni probleme me eliminimin e lëngjeve nga organizmi.

Fajtor potencial është ushqimi, mirëpo ënjtja në regjionin e nyjave mund të jetë edhe pasojë e marrjes së barnave kontraceptive dhe antidepresive.

Kur të shmangni këto shkaktarë, atëherë fajtor është qarkullimi keq. Nëse edhe ju, sikurse miliona njerëz, vuani nga ky problem, atëherë largojeni atë me anë të aktivitetit fizik. Dhe nëse është e mundur, shmangni qëndrimin ulur për kohë të gjatë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi