Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Pemët forcojnë fertilitetin mashkullor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Pemët forcojnë fertilitetin mashkullor

Mesazh nga Dardania prej Fri Dec 09, 2011 12:09 pm

Konsumimi i pemëve shton pjellorinë mashkullore. Kështu kanë zbuluar hulumtuesit nga Qendra për fertilitet në Sao Paolo të Brazilit.
Në studimin e ri janë testuar 250 meshkuj të shëndoshë, ndërsa rezultatet kanë treguar se ata të cilët kanë konsumuar rregullisht pemë, kishin përqendrim më të madh të spermës kualitative.

Drejtuesit e studimit kanë thënë se prej kohësh dihet që mbipesha dëmton pjellorinë femërore, ndërsa deri më tani nuk kishte pasur studime që tregonin rreth përmirësimit të aftësive reproduktive te meshkujt.

Nga ana tjetër, është treguar se alkooli vepron negativisht te të dyja gjinitë.

Autorët e studimit shpresojnë se këto rezultatet do t’i motivojnë meshkujt që të krijojnë shprehi të shëndetshme ushqyese dhe të konsumojnë sa më shumë pemë, ndërsa të shmangin alkoolin, duhanin dhe ta luftojnë stresin.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi