Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Flamur Gashi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Flamur Gashi

Mesazh nga Dardania prej Tue Nov 15, 2011 9:46 pmFlamur Xhemail Gashi lindi më 10 qershor të vitit 1969Pejë, Kosovë, është humanist, atdhetar, gazetar, diplomat dhe analist politik shqiptar.

Flamur GASHI ishte njëri ndër nismëtarët e pare të 'Aksionit për Pajtimin e Gjaqeve në Kosovë' në fillim të vitit 1990, së bashku me studentët të tjerë nga komuna e Pejës si dhe prof. Anton Çeta, Mark Krasniqi, Bajram Kelmendi, Azem Shkreli etj..

Gjithashtu ishte pjesëmarrës aktiv dhe njëri ndër organizatorët e protestave të studentëve në vitet 1988 - 1991 në Kosovë.

Shpeshë paraqitet si analist politik në disa nga mediat radiotelevizive kryesore të Shqipërisë, kryesisht i fokusuar në problemet e Kosovës dhe te rajonit të Ballkanit në tërësi.

Veprimtaria
 • Gjatë viteve 1992 - 1993 ishte bashkëp. në gazetën “Kosova” -Tiranë
 • Gjatë viteve 1993 - 1996 punoi në Radio Televizionin Shqiptar - Tiranë
 • Gjatë viteve 1997 - 2000 ishte Këshilltar i Ministrit për Informim
 • Gjatë viteve 1997 - 2001 ishte Kryeredaktor në "Radio Kontakt” - Tiranë
 • Gjatë viteve 1998 – 1999 ishte analistë në “Shijak TV” dhe “TV ATN 1” - Tiranë
 • Gjatë viteve 2001 - 2003 ishte Redaktor në revistën “Koha” - Tiranë
 • Gjatë viteve 2001 – 2004 ishte Sekretar i Përgjithshëm në Asociacionin Kosovar të Atlantikut
 • Gjatë viteve 2004 – 2006 ishte Drejtor i "Radio Kontakt” - Tiranë
 • Gjatë viteve 2005 - 2006 ishte Anëtar i Bordit për Monitorimin e Mediave - Tiranë
 • Që nga viti 2006 - 2010 ishte Drejtor i Institutit Kombëtar te Diasporës Shqiptare ne Ministrinë e Punëve te Jashtme të Shqiperisë, "www.mfa.gov.al"
 • Që nga viti 2007 ... është Drejtor Ekzekutiv i Institutit te Studimeve Politike -Tiranë
 • Në vitin 2007 ... ishte Drejtor i Qendrës Ndërkombëtare te Shtypit, me rastin e vizitës se Presidenti Xhorxh W. BUSH ne Shqipëri.
 • Në Qershor 2010 ... dekretohet Ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Bosnje dhe Hercegovinë,

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi