Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ismet Peja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ismet Peja

Mesazh nga Dardania prej Thu Oct 20, 2011 11:10 pm

Ismet Peja (27 prill 1937) është këngëtar i këngëve të vjetra qytetare. Ai lindi në Gjakovë dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar.

Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore "Hajdar Dushi", me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë.

Albumi i tij i parë doli në vitin 1986 me orkestrën e "Hajdar Dushit". Gjerë tani ka publikuar një numër të madh të albumeve muzikore dhe 4 videokaseta.

Në vitin 2005 nxori një album me djalin e tij, këngëtarin Visar PejaDisa nga këngët e tij


 • Ismet Peja & Bujar - Paloja Potpuri
 • Dashunija si rrufe
 • Errësinë e pyllit
 • Sarajeva shehër i bukur
 • Gazel
 • Në muzeun historik
 • Dal e dal po vjen behari
 • 30 ditë në Ramazan
 • Fustani me pika
 • Moj Selvije
 • Këngë për Anton Çettën
 • Dy dele - 300 pare
 • M`kanë thanë shoqet mramë
 • M`ka shkue djali në Gjermani
 • Po të lutem shoku im
 • Seç po punojshin tre vllazën
 • Mori Shkodër -Shkodra jonë
 • Kush kërcen napolonin
 • Dedë Gjo Luli
 • Hej Kaçanik shkëmb e gurë
 • Këngë për Ali Pashë Tepelenën
 • Gjallë në dhe
 • Potpuri këngësh të vjetra gjakovare
 • Sarajeva shehër i bukur
 • Kënga e pleqërisë
 • Larg teje oj nanë
 • Qiri Qiri
 • Moj Sanije bukurije
 • Ma mirë në pyll se në qytet
 • Kënga e Ymer Drizës
 • Valle e zileve
 • Një ditë të dielë
 • Mor djalë i Gemit

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi