Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ulliri, ky frut magjik i lënë pas dore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ulliri, ky frut magjik i lënë pas dore

Mesazh nga Dardania prej Fri Aug 19, 2011 11:36 pm

Vaji i ullirit është një ndër vajrat më të shëndetshëm, por ullinjtë disi janë lënë pas dore. Nuk duhet harruar se vaji i ullirit merret nga ky fryt i lënë pas dore.

Lloje të ndryshme të ullinjve të kultivuar “Olea europea sativa” dhurojnë një vaj të çmuar. Ky është një fryt natyral në të cilin ruhen të gjitha ushqimet me vlerë biologjike. Me fjalë të tjera, lirisht mund të thuhet se vaji i ullirit përmban të gjitha substancat e dobishme.
Të gjitha efektet pozitive që posedon vaji i ullirit, i përmban edhe ulliri. Ndikimi i tij pozitiv vërehet në rolin e tij në luftën kundër plakjes së parakohshme të enëve të gjakut, mbrojtjen e lukthit dhe mëlçisë, si dhe që nga fëmijëria nxit rritjen dhe zhvillimin.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi