Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Macja mbijeton pasi "gatuhet" në mikrovalë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Macja mbijeton pasi "gatuhet" në mikrovalë

Mesazh nga Dardania prej Fri Aug 19, 2011 11:22 pm

Një baba i ardhshëm u përpoq të vriste macen e tij duke e vendosur në mikrovalë, sepse ajo i gërvishti dorën.

Stephen Stacey, 20 vjeçar, nga Portsmouth, e vendosi kafshën brenda pajisjes së kuzhinës për pesë sekonda - duke bërë që kafsha të piqej nga brenda.

Macja e quajtur "Come on then"- i mbijetoi pasi veterinerët e trajtuan dhe e "mbuluan" në akull, por prape po emetonte nxehtësi shtatë orë pas incidentit.

Kafsha pësoi dëmtime në sy, tru, gjuhë, dhe disa organe të brendshme. Ai e realizoi këtë veprim ndërsa ishte në gjendje të dehur me 25 shkurt të këtij viti.


Tani Stacey-t nuk i lejohet të mbajë kafshë për tërë jetën.

Që nga akti i tij mizor ai e ka ndryshuar jetën e tij. Pavarësisht lutjeve të tij Stacey u dënua me 16 javë burg dhe nuk i lejohet të mbajë më kafshë për tërë jetën.

Tani macja është rikuperuar falë RSPCA-së dhe emri i saj tani është Nancy.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi