Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Rusia, në 2016-ën me Hotel në Hapësirë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Rusia, në 2016-ën me Hotel në Hapësirë

Mesazh nga Dardania prej Fri Aug 19, 2011 11:17 pm

Të lodhur nga pushimet e zakonshme apo nga vendet e mbushura plot ku nuk ka vend të lëvizësh? Atëherë, çfarë mendoni për një largim të vërtetë nga të gjitha në një vend me shumë hapësirë - në hapësirë?

Ditën e djeshme Rusia ka njoftuar mbi planet e saj për një hotel në orbitë 217 milje lart, i cili do të strehojë deri në 7 njerëz në katër kabina, dhe do të jetë i pajisur me dritare të mëdha për të parë Tokën poshtë.

Që të arrish atje do të jetë një aventurë më vete - do të duhen dy ditë në një raketë Soyuz - dhe nuk do të jetë një "shpenzim i zakonshëm": Një qëndrim 5 ditor do të kushtojë 100,000 stërlina, mbi 500,000 stërlina për udhëtimin tuaj.Hoteli ose sipas emrit të tij "Commercial Space" (hapësira komerciale), do të hapet në vitin 2016, dhe sipas krijuesve, do të jetë shumë më i rehatshëm se stacionet hapësinore që përdoren nga astronautët dhe kozmonautët.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi