Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Edona Llalloshi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Edona Llalloshi

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 17, 2011 6:33 pm

Edona Llalloshi
E lindur në Prishtinë me 26 07 1979, Edona që në shkollën e ulët kishte filluar të mësoj muzikën. Ka të mbaruar shkollën e ultë dhe të mesme të muzikës, Edona ka studiuar dhe në Fakultetin e arteve, drejtimi i muzikës. Pas saj qëndrojnë shumë koncerte, çmi...me e suksese. Këngëtarja Edona Llalloshi ka marrë pjesë nëpër shumë festivale shqiptare .”Akordet e Kosovës”, kur ishte fëmijë, “Festivali i këngës në RTVSH ( Tiranë )”, 1994 me këngën e Gani Llalloshit orkestrim të Naim Krasniqit dhe me tekst të Hil Mosit, shpallet Debitantja më e mire e festivalit. Në viti 1995 me këngën e Naim Krasniqit "Kthemi ëndrrat" arrin deri në finale. "Show Fest” 1996 "Zambaku i Prizrenit” 1997 ku dhe fitoi vendin e parë, ” Polifest” 2002, ku fitoi vendin i dytë dhe mikrofonin i artë, ”Kënga Magjike” 200, ku fitoi çmimin e produkcionit dhe prap në dhjetor 2005 në këngën në RTSH arrin në finale me këngë dhe orkestrim të Xhevdet Gashit, tekst të Arsim Bunjakut. Nuk duhet harruar hitet e mëdha "Simpatia", "Djali i Kosovës", "Gjenerata ime", "Në drrasë të vekut", "Mikja e parë", "Më Prit", "Borxhi i dashurisë", "S'dua hiç", "BeatBox potpuri", ku këtë këngë e realizoi me vëllaun e saj Milotin, pastaj "Pikë në zemër", "Për ty po flas" këngë kjo e realizuar poashtu me Milotin, dhe shumë e shumë këngë e hite tjera. Ajo në vit realizon shumë koncerte dhe mbrëmje te ndryshme rinore në Kosovë dhe jashtë saj. Shpesh ka qenë edhe në vende të para nëpër top-listat e televizioneve e radio tona. Mijëra kopje albumesh të shitura. Deri më tani ka realizuar gjashtë albume, “Mëkat i ëmbël dashuria”, 1996 “Atëdheut tim ushtar”, 1998 ”Mikja e parë”, 2000, ”Borxhi i dashurisë”, 2002 “S’dua hiç”, 2004 dhe “ Pikë në zemër”, 2006. Po të ushtrosh sot një profesion në Kosovë, ndoshta është edhe e vështirë. Edhe të jesh këngëtar nuk është punë e lehtë. Shumica e këngëtarëve të “estradës” sonë, në fillim këngën e kishin pasion, kurse sot i'u ka kaluar në profesion.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi