Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Gëzimi i fëmijëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Gëzimi i fëmijëve

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 17, 2011 12:52 am

Gëzimi i fëmijëve

Po të qeshin gjithë fëmijët
E gazi i tyre të rrjedh
Me vrull të madh në botë,
Varfëri s’do të këtë, as dhimbje,
S’do të këtë plagë e as lot.


Po të qeshin gjithë fëmijët,
Do të zhduken kufijtë dhe shtetet,
Do të lulëzojnë pjeshkat në dimër.
Dashuria midis njerëzve do të mbetet.Çdo zog ka këngën e tij,
Çdo popull gjuhen e tij,
Por njëlloj së bashku të këndojmë.
Sepse kur liria ka kuptim,
Paqja sjell lumturi!


Jemi të lumtur
Me barin dhe rërën,
Me ajrin dhe tokën.


Na lini të jetojmë të lirë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi