Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Plesioaurët nuk bënin vezë por lindnin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Plesioaurët nuk bënin vezë por lindnin

Mesazh nga Dardania prej Tue Aug 16, 2011 7:05 pmShkencëtarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur të zbulojnë se plesiourët, të cilët kanë jetuar në të njëjtën kohë me dinosaurët, nuk bënin vezë por i lindnin të vegjlit.Lajmi është bërë i ditur në revistën shkencore “Science”, pasi një grup shkencëtarësh në SHBA, studiuan fosilin e kësaj specie 78 milion vjeçare, Polycotylus latippinus, e cila ishte shtatzënë. Kjo tregon, shkruan “Science”, se kujdesi për të vegjlit nuk ka qënë i lartë. Ata mendohet se ndiqnin nënë e tyre për 3 ose 4 vjet dhe më pas gjuanin vetë.Ky rezultat hedh poshte spekullimet mbi 200 vjeçare, lidhur me riprodhimin e “Bishës së Detit”. Ky fosil, i cili është 5 metra i gjatë, ndodhet prej dy dekadash në muzen u specieve të rralla në Los Angeles.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi