Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Hakerat Anonymous i shpallin luftë Facebook-ut?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Hakerat Anonymous i shpallin luftë Facebook-ut?

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 10, 2011 8:52 am

Grupi i hakerave Anonymous ka drejtuar sytë tek Facebook-u për pretendimet e shkeljes së sigurisë në shkallë të lartë dhe "shitjen" e disa të dhënave të individëve te agjencitë qeveritare.

Hakerat thanë të martën se ata do t′i bëjnë një nder 750 milion përdoruesve të Facebook-ut duke e "vrarë" faqen e rrjetit social. Madje ata kanë vendosur edhe një datë - 5 nëntor.

Facebook akoma nuk i është përgjigjur pretendimeve të hakerave, lufta e të cilëve ndaj agjencive qeveritare dhe disa prej korporatave më të mëdha në botë ka hyrë në një fazë vendimtare.

Nuk ka pasur konfirmime nëse mesazhi i postuar në emër të Anonymous është i vërtetë apo i rremë - apo nëse ky veprim është vendim kolektiv.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi