Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Policia përplaset me Familjarët e Minatorëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Policia përplaset me Familjarët e Minatorëve

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 10, 2011 8:49 amFamiljarët e minatorëve grevistë dhe qytetarë të Bulqizës kanë bllokuar sot rrugën nacionale Tiranë- Peshkopi në Qafën e Buallit. Për këtë ata janë përplasur me forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Shkodrës.

Policia e ka cilësuar të paligjshëm protestën e familjarëve të minatorëve dhe për këtë arsye forcat e FNSH-së kanë tentuar të ndërhyjë për të zhbllokuar rrugën, por janë përleshur me protestuesit të cilët ishin ulur në rrugë duke moslejuar të qarkullonin automjetet.

Familjarët e minatorëve vendosën që të marrin këtë masë të re proteste pas dështimit të takimit mes minatorëve dhe përfaqësuesve të kompanisë "ACR".

Rreth 100 automjete janë në pritje të zhbllokimit të rrugës nacionale në Qafë Buall, të zënë prej disa orësh prej protestuesve.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi