Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kolegët që të mbështetin mund të të zgjasin Jetën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Kolegët që të mbështetin mund të të zgjasin Jetën

Mesazh nga Dardania prej Tue Aug 09, 2011 9:40 pm

Sipas një studimi të realizuar në Izrael, punonjësit kanë përfitime shëndetësore kur e ndiejnë se bashkë-punëtorët i mbështësin dhe shpenzojnë kohë me ta.

Dr. Sharon Toker thotë se punonjësit që besojnë se kanë mbështetjen e kolegëve të tyre në punë kanë më shumë mundësi të jetojnë më gjatë.

"Ne kalojmë shumë kohë duke punuar, dhe nuk kemi shumë kohë të takohemi me miqtë gjatë ditëve të javës, prandaj puna duhet të jetë vendi ku njerëzit marrin mbështetjen e nevojshme emocionale" tha Toker në një deklaratë.

Studimi i Toker dhe i kolegëve të saj u botua në gazetën Health Psychology, dhe tregoi se personat që nuk kishin mbështetje nga kolegët jetonin më pak.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi