Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


"Gjysma tjetër" nuk është aq tërheqëse sa mendon

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

"Gjysma tjetër" nuk është aq tërheqëse sa mendon

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 4:35 pm

Duket se dashuria me të vërtetë është e verbër, kur është fjala për "defekte" fizike.

Hulumtimet sugjerojnë se ne e shohim partnerin/en me syze të lyera me ngjyrë rozë që e anashkalojnë hundën e shtrembër, barkun e madh ose atribute të tjera.

Si rezultat burrat dhe gratë mendojnë se "gjysmat e tyre" janë më tërheqës se sa janë në të vërtetë.

Ky fenomen mund të ndihmojë në shpjegimin e çifteve që fizikisht nuk "përputhen" si çifti i famshëm Beyonce dhe Jay-Z apo Lara Stone dhe David Williams .

Teoria e "iluzionit pozitiv" vjen nga hulumtuesit që i kërkuan 70 çifteve të jepnin një numër për shkallën e tërheqjes së partnerit/es.

Rezultoi se çiftet e shohin gjysmën tjetër si më të pashëm se sa është në të vërtetë. Edhe kur shihnin fotot e partnerëve të tyre nuk kishte ndryshim, përgjigjet ishin të njëjta.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi