Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Pirja e duhanit pas zgjimit rrit rrezikun e kancerit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Pirja e duhanit pas zgjimit rrit rrezikun e kancerit

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 12:27 pm

Duhanpirësit të cilët janë të prirur për të pirë duhan menjëherë pasi zgjohen mund të përballen me një rrezik më të madh të zhvillimit të kancerit në mushkëri, kokë dhe qafë se sa duhanpirësit e tjerë.

Joshua Muscat, një nga hulumtuesit, tha se ai dhe kolegët e tij kishin zbuluar se pirja e duhanit herët në mëngjes rrit rrezikun e kancerit.

"Këta duhanpirës kanë nivele të larta të nikotinës dhe toksina të tjera të duhanit në trupin e tyre, dhe ata mund të jenë më të varur nga duhanpirësit e tjerë të cilët përmbahen nga pirja e duhanit për gjysmë ore ose më shumë" tha Muscat.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi