Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Top posting users this month


Rrezikohen grevistët, galeritë duke u shembur

Shko poshtë

Rrezikohen grevistët, galeritë duke u shembur

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 10:55 am

Rrezikohen grevistët e Bulqizës, pasi galeritë e minierës janë gati duke u shembur. Ato ndodhen aty prej dy javësh nën 1400 metra thellësi. Në Minierën e Bulqizës është dhënë alarmi se ka probleme me ajrimin sepse tubacionet e amortizuara rrjedhin ajrin që furnizon me oksigjen grevistët.

“Për shkak të ndërprerjes së punës që prej qershorit, si pasojë e protestave masive të minatorëve dhe më pas grevës së urisë nuk janë mirëmbajtur as tubacionet e ajrimit e as ato të ujit”, than specialistët e minierave.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi