Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kinë, Fëmija mbahet si Skllav nga Xhaxhai

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Kinë, Fëmija mbahet si Skllav nga Xhaxhai

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 10:26 am

Ky fëmijë kinez 12 vjeçar ka qënë i lidhur me zinxhirë nga xhaxhai i tij për dy vitet e fundit.

Pretendohet se është për të mirën e tij, pasi është me të meta mendore - por kuptohet se për shumicën e njerëzve këto imazhe janë me të vërtetë tronditëse.

Cai Changqing, nga fshati Erlongshan në Harbin, lidhet çdo ditë me zinxhirë dhe lihet jashtë shtëpisë së xhaxhait të tij.

"Fëmija nuk flet aspak. Në fillim prindërit e tij mendonin se ai do të fliste më vonë - por më vonë zbuluan se ishte me të meta mendore" tha xhaxhai i fëmijës Cai Quan.

Sipas Quan, ai e ka lidhur me zinxhirë fëmijën sepse ai përndryshe do të largohej.

Në vitin 2009 fëmija u largua në një rrugë të qytetit dhe u plagos rëndë, pasi u përplas me një fugon.

Quan u la për tu kujdesur për fëmijën pasi nëna e fëmijës vdiq dhe babai i tij ngeli i paralizuar nga një aksident.

Ndjekur nga aksidenti i Changqing, ai filloi ta lidhte nipin me zinxhirë çdo ditë që ia vendoste rreth belit.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi