Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Vushtrri, marrin hak në Fëmijë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Vushtrri, marrin hak në Fëmijë

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 9:15 am

Vushtrri, marrin hak në Fëmijë


Ymer Krasniqi dhe vajza e tij 10-vjeçare, Arbnorja, u vranë nga familjarë të tyre vetëm gjashtë muaj pasi ai doli nga burgu. Ymeri akuzohej se e ka vrarë djalin e axhës, e të shtunën, në Novosellë të Vushtrrisë, drejt tij dhe fëmijëve u shkrepën plumba. Djali, Arbnori, u plagos. Policia thotë se rasti ka të bëjë me gjakmarrje.

Ymer Krasniqi (37) ia pa sherrin një traktori me zall. Nga kjo edhe e gjeti vdekjen, bashkë me vajzën e tij 10-vjeçare. Vetëm gjashtë muaji pasi doli nga burgu, ai vendosi që bashkë me dy fëmijët e tij, Arbnorin dhe Arbnoren, të nisen drejt Milloshevës për të marrë zall. Kjo ishte hera e fundit që Fatmirja e pa burrin, Ymerin dhe vajzën e saj, Arbnoren. Të shtunën, dy orë pasi burri i saj u nis bashkë me dy fëmijët nga shtëpia drejt Milloshevës, Fatmirja mori lajmin më të hidhur në jetë.

Ajo e kuptoi se kurrë më nuk do t’i shohë të gjallë, as burrin, as vajzën e saj. E djali, edhe pse i plagosur në qafë, ka shpëtuar i gjallë.

Fatmirja tash ka mbetur vetëm me dy fëmijët, Arbnorin 11-vjeçar dhe Krenaren 5-vjeçare, derisa po pret ta sjellë në jetë edhe një vajzë tjetër, për të cilën thotë se ndjen më së shumti keqardhje. “Të lind një fëmijë pa e parë asnjëherë babin e saj është e tmerrshme”, rrëfen Fatmirja për Express, derisa nuk ndalet së qari.

E shkaku që kjo grua humbi burrin edhe vajzën për një ditë, ishte një problem i vjetër që Ymeri kishte me familjen e axhës së tij. Fatmirja rrëfen se rreth katër vjet më parë, ka ndodhur një vrasje në familjen e axhës së burrit të saj të ndjerë. “Prej atëherë, Ymeri ka qenë i burgosur, pasi axha i tij e ka akuzuar se ky ia ka vrarë djalin”, tregon Fatmirja.

Sipas kësaj gruaje, Ymeri tashmë i ndjerë është liruar nga burgu vetëm gjashtë muaj më parë. “Ymeri ka qenë në burg për tri vjet e gjysmë. Para gjashtë muajsh, gjykata e ka shpallur të pafajshëm dhe e ka liruar”.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi