Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko

Display results as :

Rechercher Advanced Search

July 2017
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Top posting users this month

Administratorët Shqiptar me “pushime” të vazhdueshme në Shtëpi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Administratorët Shqiptar me “pushime” të vazhdueshme në Shtëpi

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 8:54 am

Mbi 1514 administratorë shtetëror të pranuar gjatë viteve 2010-11 por edhe më herët po qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre, për shkak të mos sistemimit nëpër vendet e tyre të punës nëpër institucionet shtetërore.

Siç njofton agjencia INA, administratorët e rinj të cilët akoma nuk patur fatin të fillojnë punë, ende nuk dinë se kur do të sistematizohen nëpër vende të punës por të njëjtit posedojnë vendimet për punë dhe rrogat për çdo muaj mbërrijnë në llogaritë e tyre bankare.

Në dikasteret që drejtohen nga VMRO-DPMNE dhe partitë e tjera nuk pranohen administratorët shqiptarë, me arsyetimin të mbingarkesës së administratës së tyre.

Deputeti i Rilindjes Demokratike, Izet Zeqiri ka deklaruar se sistemimi i të punësuarve shqiptarë në administratë nuk është paraparë as në programin e ri qeveritar.

“Në programin qeveritar përfaqësimi adekuat askund nuk përmendet deri kur duhet të përmbushet, kurse administratoret të cilët janë të punësuar marrin të ardhura personale, e që janë 1514, do të rrinë në shtëpi. Nuk shkruan asgjë në programin e qeverisë lidhur me masat që do ndërmerren për përmirësimin e përfaqësimit të shqiptarëve në institucionet ku ende ato janë nën 10 për qind”, ka theksuar Zeqiri.

Webmaster

Numri i postimeve : 1629

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi