Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kërkohet implementimi i marrëveshjes për Veriun

Shko poshtë

Kërkohet implementimi i marrëveshjes për Veriun

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 8:17 am

Mitrovicasit ndajnë mendime të ndryshme rreth marrëveshjes së arritur ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe KFOR-it për veriun. Derisa disa prej tyre marrëveshjen dhjetë pikëshe e konsiderojnë të favorshme për Kosovën, ka edhe të atillë që nuk besojnë shumë në zbatimin e saj në praktikë dhe thonë se me këtë marrëveshje veriu ka hyrë në temën e bisedimeve Prishtinë-Beograd, njofton Kosovapress.

Naser Avdiu, banor i veriut të Mitrovicës, ka thënë se nëse marrëveshja zbatohet në mënyrë të drejtë, do të jetë marrëveshje e qëndrueshme, në të kundërtën do të ketë probleme.

Ndërkaq, sociologu Hajrullah Mustafa, kërkon implementimin e marrëveshjes për veriun, në mënyrë që të shtrihet pushteti edhe në këtë pjesë të vendit.

Analisti Musa Mustafa shprehet skeptik rreth zbatimit të marrëveshjes, ndërsa shfaq drojën se tash çështja e veriut do të shtrohet si temë diskutimesh në dialogun Prishtinë-Beograd me ndërmjetësimin e BE-së.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi