Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Genta Ismaili padit “Arbonin”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Genta Ismaili padit “Arbonin”

Mesazh nga Dardania prej Sat Aug 06, 2011 10:31 pm

Genta Ismaili padit “Arbonin"Genta Ismaili


Genta Ismaili, këngëtarja e mirënjohur kosovare i drejtohet gjykatës për piraterinë me këngët e saj. Goci Music Corporation, me bazë në Miçigan, SHBA, e cila është e angazhuar në shpërndarjen e muzikës si dhe menaxhimin e biznesit muzikor të Genta Ismajlit, ka marrë shërbimet ligjore të firmës juridike First Legal Solutions me bazë në Kosovë, për të mbrojtur katalogun muzikor të Genta Ismajlit, imazhin dhe paraqitjen nga keqpërdorimet në kundërshtim me ligjet ndërkombëtare për të drejtat e autorit.

Kjo kompani ka hedhur në gjyq shoqërinë muzikore “Arboni” në Gjilan, si dhe “Albanote” nga Maqedonia, të cilët kanë hedhur në treg katalogun muzikor dhe fotografitë të Genta Ismajlit të mbrotjura me të drejtën e autorit. Një veprim i tillë është ndërrmarrë pa konsultim apo lejen përkatëse nga këngëtarja Ismaili.

Por kompania Goci Music Corporation ka denoncuar edhe kompaninë shqiptare “Albatrade”, e cila është duke reklamuar hitin e Genta Ismajlit “Guximi” si të përfshirë në një CD me përmbledhje të titulluar “Hitet e verës”. Sipas konsulentëve ligjorë, kënga nuk është fare e përfshirë në CD.

Genta Ismaili ka tërhequr vëmendjen e disa prej kompozitorëve dhe producentëce më të famshëm botëror si të gjyqtarës të American Idol, Kara DioGuardi, Billy Mann si dhe fituesit e çmimit Grammy, the Berman Brothers.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi