Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Top posting users this month


Pasanikët janë depresivë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Pasanikët janë depresivë

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 03, 2011 8:49 pm

Depresioni po përhapet nëpër gjithë botën dhe gjithnjë e më shumë po i atakon banorët në vendet e pasuara, sesa ata që jetojnë në vendet e varfra.
Një hulumtim i bazuar në të dhënat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në lidhje me shkallën e depresionit në 18 vende ku janë anketuar 89.000 njerëz

Të anketuarit është dashur t’u përgjigjen pyetjeve në lidhje me simptomat e depresionit, siç është mundimi, cikli i gjumit, interesimi për aktivitetet e përditshme, por edhe për daljet e tyre dhe statusin shoqëror.

Në krye të vendeve industrialisht të zhvilluara, sa i përket shkallës së depresionit prin Franca me 21 për qind, pas saj gjenden SHBA-të me 19.2 për qind, Holanda me 17.9 për qind, Zelanda e Re me 17.8 për qind, Belgjika me 14.1 për qind, Spanja me 10.6 për qind, Izraeli me 10.2 për qind, Italia me 9.9 për qind, Gjermania me 9.9 për qind dhe Japonia me 6.6 për qind.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi