Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Miliona besimtarë nisën sot Agjërimin

Shko poshtë

Miliona besimtarë nisën sot Agjërimin

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 01, 2011 9:16 pm

Miliona besimtarë myslimanë në mbarë botën kanë nisur agjërimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Edhe besimtarët myslimanë shqiptarë kanë nisur agjërimin e këtij Muaji të Shenjtë. Gjatë këtij muaji, besimtarët privohen nga ushqimi, pija si dhe nga marrëdhëniet intime nga agimi deri në perëndim.

Muaji i shenjtë i Ramazanit, është një muaj i madhërishëm që i afron ata më pranë Zotit përmes sakrificës, si simbol i devotshmërisë ndaj Perëndisë për gjatë 30 ditëve. Muaji i Ramazanit finalizohet në fund më festimin e festës së Fitër Bajramit, ose siç njihet ndryshe si Bajrami i Madh.

Një ditë më parë kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Selim Muça, ka uruar besimtarët për këtë muaj, duke i uruar atyre paqe dhe begati.

Dita e parë e agjërimit ka nisur në Indonezi, vendi me përqindjen më të lartë të besimtarëve myslimanë në botë, ndërkohë Ramazani kremtohet edhe në SHBA dhe në pjesën më të madhe të Lindjes së Mesme. Edhe myslimanët në Libi kanë festuar nisjen e Ramazanit ndërsa në Iran, agjërimi nis nesër.

Portali Albeu i uron të gjithë besimtarëve myslimanë kudo që ndodhen, Gëzuar Muajin e Madhërueshëm të Ramazanit

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Miliona besimtarë nisën sot Agjërimin

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 01, 2011 9:29 pm

Te gjitheve u uroi Muajin e Shenjte te Ramazanit dhe Agjerim te lehte

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi