Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Studimi: Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Studimi: Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 01, 2011 9:07 pm

Në studim i ri, që për momentin është i publikuar në internet në Journal of Research in Personality, anketoi 97 femra të moshës 18-48 vjeçare në Holandë për të mbajtur një ditar në lidhje me të qarat e tyre për një periudhë 2-3 mujore. Meshkujt nuk u përfshinë në eksperiment.

Çdo natë, pjesëmarrëset shkruajtën mbi humorin tyre ditor, nevojën e tyre për të qarë dhe nëse kishin lëshuar lotë. Nëse ato qanin, do të mbanin më shumë detaje në çdo sesion të së qarës, si arsyen, sa kohë zgjat, me çfarë intensiteti, kur ndodhi dhe si u ndjenë më pas.

Shkencërarët përfunduan me 1,004 episode episode për të analizuar. Për shumicën e rasteve - rreth 61 për qind - u raportua se nuk kishte ndryshime në humor krahasuar me momentet përpara se të qanin. 30 për qind u ndjenë më mirë dhe 9 për qind u ndjenë më keq.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi