Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Australi, moti ekstrem i bën ujëvarat të ngrihen lart (VIDEO)

Shko poshtë

Australi, moti ekstrem i bën ujëvarat të ngrihen lart (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jul 25, 2011 1:01 am

ekstrem e ka goditur Australinë këtë javë. Erërat janë bërë aq të forta sa që ujëvarat janë ngritur lart.

Erërat e forta, të cilat po ndikojnë seriozisht në ujërat e Australisë, kanë shkuar deri në 75 mph (milje për orë).

Këtë javë, në Sidney ra shi në një ditë aq sa duhej të binte për një muaj, raporton BBC.

Këto erëra janë të fundit në një periudhë të gjatë të motit ekstrem në Australi, ku 25 njerëz vdiqën nga përmbytjet të cilat shpërthyen gjatë dimrit.

Hulumtuesit thonë se këto janë mesazhe që po na dërgon planeti ynë, dhe sipas tyre mesazhi është se moti ekstrem po bëhet një normë dhe jo më një përjashtim.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Australi, moti ekstrem i bën ujëvarat të ngrihen lart (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jul 25, 2011 1:05 am


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi