Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kafshët shtëpiake janë të mira për shëndetin mendor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Kafshët shtëpiake janë të mira për shëndetin mendor

Mesazh nga Dardania prej Mon Jul 25, 2011 12:37 amHulumtimet nga psikologët në Miamy University dhe St.Louis University tregojnë se të mbash një kafshë shtëpiake është e mirë për shëndetin e njeriut, si dhe për lumturinë.

"Edhe pse ka prova se kafshët ndihmojnë njerëzit të përballen me gjëndje stresuese të jetës, pak dihet në përfitimet e mirëqënies për njerëzit e zakonshëm" tha një nga studiuesit.

Sipas zbulimeve të hulumtuesve, pronarët e kafshëve janë më pak të vetmuar, kanë më shumë vetëbesim dhe kanë më pak frikë të afrohen me njerëzit e tjerë.

Dhe me sa duket lloji i kafshës nuk ka rëndësi.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi