Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Binjaket Siameze lindin me një Zemër

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Binjaket Siameze lindin me një Zemër

Mesazh nga Dardania prej Thu Jul 21, 2011 2:34 pm

20.07.2011, ora 17:06
Dy binjake siameze, të bashkuara përmes kraharorit dhe me një zemër të vetme kanë lindur pak javë më parë në qytetin e Bolonjës, Itali. Ato kanë një sistem të vetëm qarkullimi të gjakut.

Binjaket ndodhen të shtruara në repartin e anesteziologjisë dhe reanimacionit pediatrik.

Tani, spitali dhe prindërit e tyre duhet të vendosin se çfarë plani mjekimi të ndjekin.

Të sapolindurat, gjendja shëndetësore e të cilave për momentin është e qëndrueshme, po monitorohen vazhdimisht.

Mjekët tashmë po mendojnë që të ndërhyjnë, edhe pse kjo do të jetë e vështirë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi