Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Personalitetet tipike të meshkujve /dhe cfar mendoni ju ne kohen e Soteme cili lloj i meshkujve egziston????....

Shko poshtë

Personalitetet tipike të meshkujve /dhe cfar mendoni ju ne kohen e Soteme cili lloj i meshkujve egziston????....

Mesazh nga Dardania prej Sat Jul 09, 2011 12:27 am

Sipas studiuesit Peter Bart ka shtatë lloj personalitetesh tek meshkujt pas të cilëve femrat humbin krejtësisht mendjen
Ai mendon se femrat kanë dy lloj “programime të mendjes”, të cilat janë programuar që në lindje nga gjenet e tyre, po ashtu edhe nga shoqëria për t’iu përgjigjur në mënyrë të pandërgjegjshme dy llojeve të ndryshme meshkujsh të cilët plotësojnë shumë mirë “kuadratin mendor” të femrës.
“Femrat janë të prirura t’i përgjigjen automatikisht disa meshkujve të caktuar dhe në pjesën më të madhe të rasteve kjo përgjigje bazohet në personalitetin e mashkullit, komunikimin, por jo në pamjen e tij të jashtme, e cila vendoset në një plan të dytë”, shprehet Bart. Femrat janë shpesh të pandërgjegjshme ndaj arsyeve të reagimit të menjëhershëm ndaj këtyre tipave. Këto personalitete mund të ndahen ne dy grupe: I dashur dhe sigurues. Femrat përgjigjen ndaj personalitetit të parë, “të dashurit”, duke kryer menjëherë marrëdhënie më të.

Femrat i përgjigjen personalitetit të dytë duke refuzuar seksin në mënyrë që t’i provojnë mashkullit se i duhet të qëndrojë besnik në gjatë gjithë lidhjes. Ka disa lloj personalitetesh të jo të suksesshëm, burra të cilët nuk janë tipa të pëlqyeshëm nga pjesa më e madhe e femrave. Për dy personalitetet e suksesshme, pra atë “të dashurit” dhe të “siguruesit”, gjithsejt ka shtatë variacione të ndryshme.
Personalitetet e “të dashurit”
Djalë i keq (rrezik), dikush që është i rrezikshëm dhe shumë drithërues.
Aventurier (argëtim), dikush i cili dhuron buzëqeshje dhe argëtim
Joshës (seks), dikush qe është joshës dhe seksi dhe bën që femra të ndihet seksi.
Artist (muzikant, poet), dikush që vë në lëvizje emocionet e një femre, është enigmatik dhe i ndërlikuar.

Personalitetet e “siguruesit”
Djalë i suksesshëm (pasuri), dikush që të dhuron qëndrueshmëri dhe të mira materiale.
Atësor (kontroll), dikush i cili këshillon femrën, por edhe e kontrollon atë.
Djalë i rregullt (besnikëri), dikush që është me këmbë në tokë, besnik dhe i qëndrueshëm

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Personalitetet tipike të meshkujve /dhe cfar mendoni ju ne kohen e Soteme cili lloj i meshkujve egziston????....

Mesazh nga Dardania prej Sat Jul 09, 2011 12:36 am

une them se ne kohen e soteme ekzistojn personaliteti i meshkujve avanturier :bounce:

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi