Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ilaçi kundër duhanit lidhet me sëmundjet e Zemrës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ilaçi kundër duhanit lidhet me sëmundjet e Zemrës

Mesazh nga Dardania prej Tue Jul 05, 2011 8:24 pm

Ilaçi kundër duhanit lidhet me sëmundjet e Zemrës

Një ilaç që përdoret nga duhanpirësit për t′i ndihmuar për të lënë duhanin rrit rrezikun e atakeve kardiake dhe problemeve të tjera serioze kardiovaskulare.

Një ekip ndërkombëtar shqyrtoi studime që përfshijnë më shumë se 8,000 duhanpirës dhe zbuloi se personat që merrnin Champix rrezikoheshin më shumë.

Shqyrtimi, në Canadian Medical Association Journal, sugjeron se duhanpirësit nuk duhet ta përdorin këtë ilaç për të ndaluar.

Champix funksionon duke prerë dëshirën për duhan, por në të kaluarën ka qënë i lidhur me depresionin dhe mendimet për vetëvrasje.


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 30

http://dardania.msnboard.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi